Lekcie

Skupinové lekcie

Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý, expert

Veková skupina: teen 15-18r, dospelí 18+, 35+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 5 Max: 10


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00 - -

Popis lekcie:

Fitnes sú športové aktivity a celkový životný štýl, ktorý má za cieľ všeobecnú telesnú kondíciu, zdatnosť, zlepšenie držania tela, zlepšenie konceptu postavy a pod. pri súčasnom pôsobení na upevňovanie zdravia a rozvoji sily. Na fitnes cvičeniach sa používajú okrem tradičných činiek aj rôzne špeciálne stroje, trenažéry a pod., ktoré sú bežne k dispozícii vo fitnes centrách. Okrem cvičenia záujemcovia obyčajne dodržiavajú aj určitý diétny režim, prípadne používajú rôzne doplnky výživy.Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina: teen 15-18r, dospelí 18+, 35+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 2 Max: 10


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
- - - - - 09:00 - 17:00 09:00 - 17:00

Popis lekcie:

Severská chôdza je bežná chôdza so špeciálnymi palicami, ktoré sú vzhľadom podobné lyžiarskym alebo skôr bežeckým paliciam. Severská chôdza vyzerá veľmi jednoducho, ale je veľmi účinným spôsobom, ako si udržať kondíciu, spáliť prebytočné kilá a pritom stráviť príjemné chvíľky napríklad s priateľmi v prírode. Severskú chôdzu môžete prevádzkovať po celý rok, v ktoromkoľvek veku a prakticky kdekoľvek - na rovine aj v horách.

 

Severská chôdza, po celom svete známa, ako Nordic Walking, je mladý druh športu, ktorý vznikol v osemdesiatych rokoch vo Fínsku. Pôvodne vznikla ako mimosezónna tréningová metóda pre bežcov na lyžiach, rozšírila sa najprv po celej Škandinávii (preto sa jej tiež hovorí Severská), načo sa pre svoju jednoduchosť, efektivitu a zábavnosť čoskoro rozšírila po celej Európe. Obzvlášť veľkej obľube sa Severská chôdza teší v nemecky hovoriacich krajinách. Na chuť jej prichádzajú ale aj Česi a Slováci.

 

Pre svoju jednoduchosť a finančnú náročnosť a hlavne účinnosť je Severská chôdza jedným z mála športov, ktorý je vhodný prakticky pre každého. Nordic Walking môžu prevádzkovať všetci od detí po seniorov, od obéznych po tých, čo by mali skôr posilniť, od vrcholových športovcov po tých, čo len sedia v kancelárii. Rovnako je odporúčaný osobám zotavujúcim sa po zranení.

 

 Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina: teen 15-18r, dospelí 18+, 35+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 2 Max: 10


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
09:00 - 17:00 - 09:00 - 17:00 - 09:00 - 17:00 - -

Popis lekcie:

TRX využívajú pri výcviku špeciálne americké jednotky, pretože sa podieľa na rozvoji kondície, rovnováhy a sily. To nie je všetko! Výhod TRX je ale oveľa viac. Pokiaľ je šport vašou záľubou, neustále hľadáte nové a zaujímavé druhy športových aktivít, TRX vás určite osloví. Aktuálne ma TRX vo svete slušnú základňu fanúšikov, ktorá sa neustále rozrastá.

 

Vyžitím jedného náčinia sa vo veľmi krátkej dobe precvičí celé telo

TRX pomáha zlepšovať – kondíciu, rovnováhu, mobilitu chrbtice, svalovú silu, stabilitu, hybnosť kĺbov, flexibilitu, výkon

Pri každom cviku dochádza k intenzívnemu zapojeniu hlbokého stabilizačného svalového systému.

Cvičenie na TRX spĺňa všetky požiadavky kvalitného funkčného tréningu zameraného na zlepšenie telesnej motoriky, zefektívnenie vlastnej mobility, posilnenie stereotypu správneho držania tela, a posilnenie prevencie proti zraneniam.

Cvičenie prebieha vo všetkých 3 základných rovinách pohybu, čo klasické cvičenia na fitness strojoch neumožňuje. Tým je dosiahnutá komplexnosť na zlepšenie telesnej motoriky.